Anasayfa / Minecraft Modlar / Ability Stones 1.11.2/1.10.2

Ability Stones 1.11.2/1.10.2

ability stones minecraft yetenek taşları

Ability Stones (Yetenek taşları)

Bugünkü modumuz ability stones modu yani Türkçeye çevirdiğimizde yetenek taşları isimli bir mod. Bu mod sayesinde büyülü işler yapabileceğiz. Bu yeni büyülü cevher sayesinde yer altında yeni bir maden çeşidi daha olmuş olacak. Bu taşlar gerçekten gerçek dışı ve dünyanızdan olmayabilir fakat kullanınca çok seveceksiniz. Çünkü çok işe yarar taşlar var. Birkaç tane taşlardan örnek vermek gerekirse: Ateşe dayanıklılık taşı, görünmezlik taşı, su altında nefes alma gibi taşlar yapmanıza olanak sağlıyor. Bütün taşların kullanım süresi 3 dakikadır ve nasıl yapıldığına Just Enough Items veya mod wiki sayfasından bakabileceksiniz. Şimdi birkaç resim sayesinde modumuza bir göz atalım.

ability stones minecraft yetenek taşları

Modla çalışmaya başlamadan önce yapmamız gereken ilk iş madenden bu kırmızı büyülü cevherden yani Magical Dust Ore bulmak olacaktır. Kazdıktan sonra bize toz halinde magical dust verecektir. Bize gereken şey Ability Infuser yapmak olacak bunuda şu şekilde yapabiliriz.

basic infuser crafting ability stone

Bir sonraki parçamız ise mundane stone olacaktır. Bu gerçekten önemli bir parça!

ability stones mundane crafting

Artık bundan sonra tamamen hazırız. Yapacağımız yetenek taşlarına göre artık gereken iksirleri siz belirleyeceksiniz. Örneğin yenilenme taşı yapacağımız zaman Regeneration II iksiri, 6 tane magical dust ve mundane stone bizim için gerekli malzemelerdir.

basic infuser regen ability stones

Tebrikler artık 3 dakikalık can yenilemesi taşınız oldu! Daha detaylı taşlar yapmak için ise Advanced Ability Infuser isimli makineyi yaparak birden fazla iksiri bir arada birleştirerek tüm özellikleri tek bir taşta toplayabilirsiniz. Tüm taşların süresi 3 dakikadır fakat saat ekleyerek bir taş üretirseniz 4 dakika aktif olacak!

4 pot advanced ability infuser advanced ability infuser time clock saatli

ability stones minecraft yetenek taşları ability stones minecraft yetenek taşları  ability stones minecraft yetenek taşları ability stones minecraft yetenek taşları ability stones minecraft yetenek taşları


Minecraft Forge yüklemeyi unutmayın!

İndirme Linkleri

AbilityStones 1.12.1 indir
AbilityStones 1.11.2 indir
AbilityStones 1.10.2 indir
AbilityStones 1.8.9 indir

Hakkında Yönetici

Yönetici
Bir Minecraft oyuncusu, mod sever ve Minecraft hayranı. Asla bırakmayacağım bir oyun diyebilirim. Siz sevgili oyuncu arkadaşlarıma paylaşım yapmaktan mutluluk duyuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir