Cumartesi , 22 Haziran 2019
Anasayfa / Minecraft Modlar / Better Railroads 1.12.2

Better Railroads 1.12.2

better railroads minecraft ray

Better Railroads (Minecraft Yeni Ray sistemi)

Bugünkü tanıtacağımız mod Better railroads modu arkadaşlar, yani minecraftta ray sistemlerimizi çoğaltabileceğimiz bir mod. Raylarla uğraşırken bize daha çok alternatif ve işlevsel özellikler sağlayan bu mod ile çeşitli raylar yapabileceğiz. Aklınızda büyük fikirler olabilir, örneğin keşke raylarla şunu yapabilseydim vs. gibi fikirler. İşte bu mod sayesinde aklınızdaki fikirlerin gerçek olduğunu görebileceksiniz. Eşyaları daha hızlı taşıyabilirsiniz veya oyuncuları, canavarları, eşyaları veya hayvanlarınızı taşıyarak ev taşıma sistemlerinizi raylar ile kolaylaştırabilirsiniz. Şuanda sadece 1.12.2 versiyonu bulunsa da mod yapımcısı diğer versiyonlar için de geliştirmeye başladığını söylemekte. Haydi mod tanıtımına geçelim.

Ray çeşitleri

minecraft ray sistemi ray çeşitleri

 

Wooden Rail – Bu wooden rail yani tahta ray normal minecraft vanilla ray ile aynı hızda ve özelliktedir.

Iron Rail – Iron rail rayı ise wooden rail geliştirerek elde edilir. Vagon normal raya göre daha hızlı hareket etmektedir.

Powered Iron Rail – Powered iron rail rayı ise normal powered raylara göre büyük bir geliştirmedir. Vagonları iki kez hızlandırma yaparak daha hızlı olmasını sağlar.

Holding Rail – Holding rail raylarda özel çeşit bir raydır. Eğer holding raile güç gelmiyorsa üzerine gelen vagonu durdurarak kilitleme işlemi yapar. Güç geldiğinde ise vagon yoluna devam edebilir.

Deceleration Rail – Normalde yani güç gelmediğinde normal bir ray gibi davranır. Fakat raya güç verdiğiniz zaman üzerinden geçen vagonun hızını azaltır. Vagonların yüksek hızda olduğu zamanlar tepelerden aşağı düşebilir. Bu durumlarda bu deceleration rail işinize yarayacaktır.

Launching Rail – Bu ray vagonların başlangıç noktası olarak tanımlanabilir. Eğer Rail End yolun sonuna koyulduysa ve Launching rail e güç verildiyse, başlangıç vagonu yüksek hızda hareketine başlar.

Intersection Rail – Bu ray tamda isminin işini yapar. İsmi kavşak rayıdır. Vagonların herhangi bir yönde veya çapraz olarak yoluna devam etmesine olanak sağlar.

Detection Rail – Detection rail ise vanilla minecraft ile aynıdır. Sadece daha hızlı tepki süresi vardır.

Jump Rail – Jump rail ise isminden de anladığınız gibi vagonların uçmasını sağlıyor! Eğer bu raya güç vermişseniz üzerine gelen vagonu uçurur. Uçurma seviyesi jump rail in güç ayarlarından wrench ile ayarlanabilir.

Eşyalar

minecraft ray sistemi ray çeşitleri

Rail End – Bu ray isminden de anlaşılacağı gibi tren hatlarınızı sonlandırmak içindir. Hatlarınızda Launching Rail da kullanarak başlangıç ve bitiş noktasını tam ayarlayabilirsiniz.

Speed Cart – Normal vagondan daha hızlı hareket edebilen, maksimum hızı çok yüksek bir vagondur. Maksimum hız config dosyasından ayarlanabilir.

Wrench – Bu wrench(ingiliz anahtarı) sayesinde rayların yolunu, yönünü veya jump rail zıplatma gücünü ayarlayabilirsiniz.

 


Minecraft Forge yüklemeyi unutmayın!

İndirme Linkleri

Better Railroads 1.12.2 indir

Hakkında Yönetici

Yönetici
Bir Minecraft oyuncusu, mod sever ve Minecraft hayranı. Asla bırakmayacağım bir oyun diyebilirim. Siz sevgili oyuncu arkadaşlarıma paylaşım yapmaktan mutluluk duyuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir