Pazartesi , 21 Ocak 2019
Anasayfa / Minecraft Modlar / Just Enough Items 1.12.2/1.11/1.10/1.8

Just Enough Items 1.12.2/1.11/1.10/1.8

just enough items mod

Just Enough Items (JEI)

Just Enough Items (JEI) modu eski ismiyle Not Enough Items (NEI) Minecraftta eşyaların yapımını gösteren bir moddur. Envanterimizi açtığımız zaman sağ kısımda oyundaki tüm eşyalar listelenmektedir. Modsuz oynarken sadece JEI kurulu ise bu vanilla eşyalarının nasıl yapıldığına bakabileceğiniz anlamına gelir. Eğer modlu minecraft seviyorsanız bu mod olmadan asla ve asla oynamanız mümkün olmayacaktır. Çünkü çok karmaşık sistemler olan modlardaki eşyaların nasıl yapıldığını bilemeyebiliriz. Örneğin enerji depolamak için bir pil yapmanız gerekiyor fakat bunun nasıl yapılacağını unuttunuz. İnternet bağlantınız da yok diyelim internetten bakamıyorsunuz. İşte JEI imdadınıza yetişiyor ve eşyayı arama bölümünden ismini arayıp hemen nasıl yapıldığına bakabiliyoruz. Şimdi modun bir kaç kısayol tuşu var sizlere onlardan bahsedeyim.

Kısayol tuşları

  • Eşyanın üstüne gelip tuşu: Eşyanın nasıl yapıldığını gösterir. (Creative modda değilseniz sol tıklayarak da nasıl yapıldığına bakabilirsiniz)
  • Eşyanın üstüne gelip tuşu: Eşya ile neler yapıldığını gösterir. (Creative modda değilseniz sağ tıklayarak da eşyanın nerelerde kullanıldığına bakabilirsiniz)
  • Ctrl+O ile JEI yi gizleyebilirsiniz
  • Mouse tekerleği ile sayfalar arasında geçişler yapabilirsiniz
  • Herhangi bir modun eşyalarına bakmak için arama kutusuna @modun ismi şeklinde arama yapabilirsiniz

just enough items mod minecraft jei nei

Not Enough Items moduna ne oldu diye sorarsanız işte orasını şöyle açıklayabilirim. NEI artık yeni Minecraft sürümleri için güncellenmeyecek. Artık sadece JEI bizimle  😎 Ayrıca JEI nin ekstra modlar için eklentileri de bulunuyor. Örneğin arılar için ekstra bir mod gerekiyor. Onları da sitemizden bulabilirsiniz. Şimdi indirme linkleri geçelim.


Minecraft Forge yüklemeyi unutmayın!

İndirme Linkleri

JEI 1.12.2 indir
JEI 1.12.1 indir
JEI 1.12 indir
JEI 1.11.2 indir
JEI 1.10.2 indir
JEI 1.9.4 indir
JEI 1.8.9 indir
JEI 1.8 indir

Hakkında Yönetici

Yönetici
Bir Minecraft oyuncusu, mod sever ve Minecraft hayranı. Asla bırakmayacağım bir oyun diyebilirim. Siz sevgili oyuncu arkadaşlarıma paylaşım yapmaktan mutluluk duyuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir