Pazartesi , 20 Mayıs 2019
Anasayfa / Genel / Minecraft Tarla Yapımı

Minecraft Tarla Yapımı

minecraft tarla nasıl yapılır resimli

Minecraft Nasıl tarla yapılır?(Minecraft Tarla yapımı)

İşte çözümü burada, minecraft tarla yapma çok basit bir işlemdir. Normalde tarlalara ne için ihtiyaç duyarız? Tabi ki besin kaynağı olarak ekmek, karpuz, patates,havuç veya pancar yetiştirebiliriz. Daha sonra patatesi pişirebilir veya buğdayları alıp 3 lü halde birleştirip ekmek yapabiliyoruz. Ayrıca bal kabağı da ekip dekorasyon amaçlı veya tatlı olarak kullanabiliyoruz. Peki şimdi tarlayı nasıl yapacağımıza geçelim. Öncelikle hatalardan bahsetmek istiyorum.

minecraft tarla yapımı minecraft tarla yapımı

Böyle su olmadan yaptığınız tarlalar çabucak kuruyacaktır ve toprağa dönüşecektir. Eğer kurumadan hemen bitkilerinizi dikerseniz kurumaz fakat su olmadığı içinde asla büyümez ve boşa vakit kaybetmiş olursunuz. Öncelikle evinizin yakınına yani tarla yapacağınız yere bir adet sınırsız su kaynağı oluşturun ki bu sizin işinizi kolaylaştırsın. Ha tabi ki deniz kenarına bir ev yaptıysanız onu bilemem 🙂 Doğrusunu yapmak için 1 adet blok kazın ve oraya su koyun. 1 blok su etrafındaki 4 birimlik yeri sulama kapasitesine sahiptir.

minecraft tarla yapımı minecraft tarla yapımı minecraft tarla yapımı minecraft tarla yapımıminecraft tarla yapımı

Artık tarlanız hazır. Etrafını isterseniz çitle kapatarak koruyabilir veya direk yiyeceklerinizi ekebilirsiniz  😉

Hakkında Yönetici

Yönetici
Bir Minecraft oyuncusu, mod sever ve Minecraft hayranı. Asla bırakmayacağım bir oyun diyebilirim. Siz sevgili oyuncu arkadaşlarıma paylaşım yapmaktan mutluluk duyuyorum.

2 yorumlar

  1. Avatar

    tesekkurler mod için

  2. Avatar

    tarla yapımı için teşekkür ederim minecraft hile

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir